۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۸

ساعتی خارق العاده با قابلیت های شگفت انگیز

0 دیدگاه

ساعتی خارق العاده با قابلیت های شگفت انگیز

ساعتی خارق العاده با قابلیت های شگفت انگیز به دلیل طولانی بودن نام این ساعت خارق العاده که تقریبا یک خط جای می گیرد « Villeret Tourbillon Cylindrique Geosphères Vasco Da Gama » در اینجا به همان توربیلون واسکو دو گاما اکتفا می کنیم. ساعت های دارای شخصیت، واقعا جذاب هستند و این داستان و شخصیت همراه با ساعت ها است که دوستداران ساعت را به هیجان می آورد. باید به این نکته اشاره کرد که ساعت جدید مون بلان هیچ ارتباطی به جهانگرد، کاوشگر و دریانورد موفق و تا قسمتی منفور پرتغالی «واسکو دو گاما» ندارد. به نظر می رسد که مون بلان در روند جدید ساعت های خود به کاوش بر روی زمین علاقه نشان داده است که به جز تبلیغاتی بودن این مساله ارتباطی با کاوشگر پرتغالی، کاوش های او و قایق و کشتی ندارد.

توربیلون واسکو دو گامای مون بلان از معدود ساعت هایی است که زمان را در مکان های مختلف دو نیمکره شمالی و جنوبی به طور همزمان نشان می دهد. تولید ساعت های این برند پیش از این در «مینروا» سوئیس صورت می گرفت اما این ساعت های منحصربفرد در کارخانه ای واقع در «ویلره» سوئیس تولید می شود. تفاوت های تولید در این دو کارخانه در سبک، نوع موتور و شکل صفحه دیده می شود، اما توربیلون آن مشابه و محصول گروه طراحان مینروا است. این ساعت از ۲۸۱ قطعه تشکیل شده و ۴۸ ساعت انرژی ذخیره می کند.

ساعتی خارق العاده با قابلیت های شگفت انگیز

چرخ تعادل و فنر مویی یا رقاصک که به ندرت توسط خود کمپانی ها ساخته می شود در ساعت های مون بلان در کارخانه مینروای سوئیس تولید می شود. جذابیت اصلی این ساعت تنها به توربیلون آن مربوط نمی شود. توانایی مشخص کردن زمان در هر کجای کره زمین با استفاده از شاخص های زمان در دو نیمکره شمالی و جنوبی دلیل مهمتر جذابیت این ساعت منحصربفرد است. توربیلون ساعت های مون بلان معمولا بسیار بزرگ است و این قاعده در ساعت جدید آنها نیز با ضخامت قفس ۱۴/۵ میلیمتری کاملا مشهود است. شکل فنر تعادل درون سیستم تنظیم نیز بسیار جالب توجه است. در حالی که بیشتر فنرهای تعادل تخت هستند، در این مدل خاص مون بلان از فنر تعادل سیلندری استفاده کرده است.

ساعتی خارق العاده با قابلیت های شگفت انگیز

این فنر به شکل سیلندر پیچ و تاب خورده و باعث می شود زمان گیری در خلال سال ها با دقت بیشتری انجام شود. توانایی خوانش زمان در سه منطقه زمانی جداگانه در توربیلون واسکو دو گاما نیز به طراحی صفحه باز می گردد که در آن زمان خانگی و زمان بیست و چهار ساعته برای دو نیمه سیاره امکان پذیر است. به غیر از توربیلون پیچیده این ساعت سایر اجزای آن مانند موتور خیلی پیچیده نیستند. از نقطه نظر کاربردی، مون بلان در اینجا بیشتر به ابزارآلات فانتزی توجه داشته است، اما توربیلون واسکو دو گاما برای یک دوستدار ساعت و عاشق مسافرت بسیار مناسب و معقول جلوه می کند. دو نیمکره صفحه این ساعت مانند دو چشم جذاب و توربیلون مانند دهان بر صفحه این ساعت نقش بسته است. جزئیات پیچیده و قابل توجه است و هر بار که زمان را می سنجید یک صورت با ابهت به شما خیره خواهد شد.

ساعتی خارق العاده با قابلیت های شگفت انگیز

این ساعت با طلای سرخ هجده عیار، قاب بزرگ ۴۷ میلیمتری با ضخامت ۱۵/۳۸ میلیمتر طراحی و تولید شده است. در پشت قاب ساعت نیز فهرست شهرهای نیمکره شمالی و جنوبی حکاکی شده است. این مون بلان ساخته شده در کارخانه ویلره با دیگر مدل ها از نظر طراحی و سبک کلی متفاوت است، اگرچه کیفیت همچنان برابر است اما طراحی بسیار خاص تر انجام شده است. جروم لمبرت (Jerome Lambert) مدیرعامل به نسبت جدید مون بلان توانسته است با مدیریت خود نهایت خلاقیت را در این ساعت مجسم کند. اگر چه نامگذاری بی ربط این ساعت با نام واسکو دو گاما بدون بهره گیری از المان های مرتبط کمی آزاردهنده است با این حال این ساعت همچنان یکی از منحصربفردترین ساعت های این برند و به طور کلی صنعت ساعت سازی به حساب می آید و توانسته است هوایی تازه در کالبد صنعت ساعت سازی دنیا تزریق کند. از این ساعت تنها ۱۸ نمونه تولید شده و قیمت آن ۲۵۰ هزار یورو(حدود ۹۵۰ میلیون تومان) است.